1995 yılında kurulan Profen Mühendislik İnşaat, Elektrik Taahhüt, Mekanik Taahhüt ve Zayıf Akım Sistemleri konusunda uzmanlaşmış ve kuruluşundan bu zamana kadar birçok projeye imza atmıştır.

Profen Mühendislik Zayıf Akım, Fiber Optik Altyapı alanlarında tecrübesiyle tasarım, kurulum ve tedarik süreçlerinde hizmet vermiştir. Profen İnşaat ve Mühendislik olarak bu kapsamı Elektrik, Mekanik, İnşaat sektörlerine taşımıştır.

Müşterilerine zayıf akım sistemleri alanlarda en yeni teknolojileri sunarak sektörün önde gelen üreticileriyle çalışmaktadır.

İnşaat, mekanik ve elektrik sistemlerinde eksiksiz bir ürün yelpazesine sahip olan Profen İnşaat ve Mühendislik, projelerin tasarım, kurulum ve bakımını sağlayarak müşterilerine uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Uzman kadrosu ile Profen İnşaat ve Mühendislik, tüm inşaat alanlarında proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

1995 yılında kurulan Profen İletişim Teknolojileri; İstanbul merkezli, Ankara, Konya ve Tewkesbury’de (İngiltere) ofisleri bulunan global olarak uydu başta olmak üzere tüm haberleşme alanlarında faaliyet gösteren bir sistem entegratörüdür.

Profen İletişim Teknolojileri, uydu iletişimi alanında pazar lideri olan şirketlerin ürün distribütörü olarak Türkiye ve dünyada önde gelen çözüm sağlayıcıları arasındadır. Uydu iletişimi alanında yüksek tecrübesiyle, coğrafi olarak dağınık VSAT ağlarından, uydu yer istasyonu ve veri merkezi kurulumuna kadar uydu, mikrodalga ve fiber optik teknolojiler ile birleştirilmiş yeni nesil ağ altyapı çözümlerinin tasarımını ve kurulumunu yapabilecek deneyim ve donanımla, çözümler ve hizmetler sağlamaktadır.

Profen İletişim Teknolojileri’nin hizmet sunduğu başlıca kurum ve kuruluşlar: radyo ve televizyon yayıncılığı yapan kuruluşlar, kamu kurumları, askeri kurumlar, tüm servis sağlayıcı ve telekom şirketleri ile enerji ve inşaat alanında faaliyet gösteren kuruluşlardır.

2012 yılında kurulan Profen Savunma ve Güvenlik Teknolojileri, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofisleriyle tüm dünyada, devlet ve askeri kuruluşlara, İstihbarat, İzleme, Keşif ve kişiye özel iletişim çözümleri sunmaktadır.

Etkin proje yönetimi tecrübesi, konusunda uzmanlaşmış mühendis ve teknisyenleriyle sunduğu ürünlerin entegrasyon, kurulum ve devreye alım hizmetlerini müşterilerine anahtar teslim olacak şekilde temin etmektedir. Buna ilave olarak kurulan sistemler için dünya genelinde eğitim ve 7/24 teknik destek vermektedir.

Tesis Güvenlik Belgesi bulunan Ankara ofisi, personelinin kişi güvenlik belgelerine sahip olması sayesinde “Milli Gizli” ve “NATO Gizli” projelerinde yer alabilmektedir.

Savunma projelerinin yanı sıra, Profen Savunma Teknolojileri Ankara ofisi, ilgili devlet kurumlarındaki güçlü bağlantıları ile Profen şirketleri için kamu irtibat merkezi olarak da görev yapmaktadır.

2002 yılında kurulan ICT, Türkiye, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika pazarında uydu teknolojisine dayalı radyo ve televizyon yayıncılık hizmetleri, genişbant internet ve veri iletim servisleri, bu servislere ait sistem ve altyapı entegrasyon hizmetleri sunar.

Uydu iletişim teknolojileriyle ilgili her alanda faaliyetlerini genişleten ICT, radyo ve televizyon yayıncılığı alanında sürekli veya geçici kapasite servislerinin yanında lisans danışmanlık hizmetleri, uplink sistemleri, A/V aktarım çözümleri, SNG hizmetleri, CDN (Web Streaming) ve IP TV çözümlerini içeren geniş bir yelpazeye sahiptir.

Türkiye’de, BTK tarafından lisanslı yasal bir sağlayıcı olarak genişbant internet ve data hizmetleri sunmakla beraber, VSAT çözümleri içerisinde SCPC, TDMA
teknolojilerini kullanarak kurumsal iletişim servisleri sağlamaktadır. Aynı zamanda SOTM teknolojisi ile birlikte Mobil VSAT hizmetleri de sunmaktadır.

Sektörde kazandığı tecrübeyi hizmet kalitesine de yansıtan ICT, uzman mühendis ve teknik kadrosuyla birlikte uydu teknolojisiyle ilgili projelerde mühendislik,
yerinde keşif, kurulum, entegrasyon, bakım onarım ve eğitim hizmetleri vermektedir. ICT, uydu iletişim alanındaki bütün ihtiyaçları, tüm dünyada kabul görmüş en son teknolojileri kullanarak uygun bütçe ile zamanında ve en güvenilir şekilde karşılamayı taahhüt etmektedir.

2015 yılında İngiltere’de kurulan Profen UK, uydu servis sağlayıcıları, ISP’ler, devlet dernekleri, alt yükleniciler, şirketler ve yayıncılara uydu haberleşme sektöründe ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Profen UK, stratejik konumuyla Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde aktif bir şekilde iş birliği kurulmasını sağlayarak yeni pazarlar için sıçrama tahtası olmuştur. Bu bağlamda uydu haberleşme sektöründe önde gelen uluslararası kamu kurum ve kuruluşları ile tedarikçilerle yakın ilişkiler geliştirmesine olanak tanımaktadır.

Profen UK, uydu haberleşme projeleri ve hizmetleri kapsamında Avrupa’da bir temel sağlayarak uydu yer istasyonu antenlerinin ithalat ve ihracatı için erişim noktasıdır.

Profen UK, yeni iş fırsatları ve istihdam yaratarak Profen şirketler grubunun büyümesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

KYOS Telekomünikasyon, Savunma Sanayi, Ulaştırma ve Telekomünikasyon sektörlerinde sabit, mobil ve uydu haberleşme sistemleri, deniz ve hava trafiği izleme sistemleri sağlamanın yanı sıra büyük IT ağları için projelendirme, montaj, devreye alma, entegrasyon, test, bakım, işletme, eğitim, danışmanlık ve teknik destek hizmetleri vermektedir. KYOS Telekomünikasyon, ulusal ve uluslararası iş ortaklarıyla Türkiye, Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri’ne yenilikçi çözümler sağlayarak bulunduğu bölgede gelişmektedir.

KYOS Telekomünikasyon, müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde proje yönetimi ve kurulum hizmetleri sunmaktadır. Temel iş alanlarına ek olarak; anahtar teslim hizmet yaklaşımıyla lojistik, depolama ve malzeme yönetimi gibi hizmetler de vermektedir.

KYOS Telekomünikasyon, farklı alanlarda deneyimli kadrosu ile büyük ölçekli projeler üstlenebilmektedir. Yönetim sistemlerini sürekli geliştirerek eğitim, teknoloji ve iş güvenliği gereksinimlerine yatırım yapmaktadır.

Profen Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Greenorm, “sağlıklı yaşam” mottosunu baz alarak, toplumsal yaşamımızın yiyecek ve içecek kültür değerlerinden kopmadan, gastronomik entelektüelliğe sahip ekibiyle gurme konseptine klişe bakışı kırmayı hedeflemektedir.

Greenorm, ülkemizde toprağın-suyun-havanın, kuvvetini yitirmeden güçlendirilmesi, gastronomi bazlı kaliteli insan göçünün önlenmesi, yerel bazlı kırsal kalkınmanın anlamlı bir çizgiye ulaştırılması, tüm dünyadaki yerelin doğru anlaşılması ve gastronomi adına gelişmenin komplekslerden arınmış bir şekilde kendini tanıma yönünde önemli adımlar atmaktadır.

EXPANDING HORIZONS

Design . Integrate . Connect