ABD’nin başkenti Washington’da dünyanın önde gelen uydu üreticileri ve uydu operatörlerinin katılımıyla düzenlenen Satellite 2019 fuarı kapılarını açtı. Fuara Türkiye’den Türksat, Tusaş, Aselsan ve PROFEN şirketleri katılım sağladı.

Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Satellite 2019’a katılan Türksat, TUSAŞ, Aselsan ve Profen’e teşekkür ederek, “Geldiniz burada bizim göğsümüzü kabarttınız. Amerikalılara ‘Türkiye budur, Türkiye’deki teknoloji budur’ deme imkanını verdiniz.” dedi.

Kılıç, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen Satellite 2019’da Türk standının açılışında yaptığı konuşmada, son yıllarda Türkiye’nin bu alanda kaydettiği mesafeyi tüm dünyayla paylaşmak gerektiğini dile getirerek, Satellite 2019’un da ABD’de çok önemli faaliyetlerden bir tanesi olduğunu vurguladı.

Bugün artık mücadelenin bilim ve teknoloji alanında olduğunu ifade eden Gönül, diğer alanlarındaki mücadelenin de arkasında bilim ve teknoloji varsa insanları bir yere götürdüğünü vurgulayarak,

“Türkiye’nin iftihar ettiği söz konusu şirketlerin, 20 yıl önce iflas noktasına geldiklerini anımsatan Gönül, “Bugün bu şirketler yaptıkları helikopterler, uçaklar, İnsansız Hava Araçları adlarından söz ettiriyorlar. Bana göre burada en önemli olan şey bu projelerin hep beraber yapılıyor olması” değerlendirmesinde bulundu.

Özel sektörden Profen şirketinin antenler konusunda çok iyi durumda olduğunu anlatan Gönül, bundan sonra daha da ileri gidilmesini ümit ettiğini bildirdi.

PROFEN GROUP

TC Dışişleri Bakanlığı Vaşington Büyükelçisi Sn. Serdar KILIÇ ve Profen Group CEO’su Sn. Önder HAVUZLU

58, 59 ve 60. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Sn. Vecdi GÖNÜL, Vaşington Büyükelçisi Sn. Serdar KILIÇ, Türksat CEO’su Sn. Cenk ŞEN’in standımızı ziyaretinden bir kare